به گزارش خبرگزاری برنا از اهواز، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی در همایش منطقه ای مدیران دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری ها، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، زنان جامعه ایران تا حدود زیادی توانستند این نگاه را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه متاسفانه نگاه به زنان در جوامع مختلف، نگاه درستی نیست و نیاز به اصلاح دارد، عنوان کرد: در اسلام زن و مرد با هم اختلافی ندارد و روح هر دو یکی است و متعلق به خداوند است.

امانت بهبهانی با بیان اینکه زنان گوهر و ارزش های والایی دارند که باید از آن ها به بهترین نحو استفاده کنند، گفت: نیروهای توانمندی از میان زنان وارد دستگاه قضایی شده اند که باید قدر این بانوان را دانست.

وی بیان داشت: اطلاعات حقوقی افراد پایین است و همین امر موجب افزایش پرونده های قضایی می شود؛ از سوی دیگر برای برنامه ریزی و تدوین برنامه های مفید، نیاز به آمار است تا بر اساس آن برنامه ریزی شود.

آمار طلاق در کشور آزار دهنده است

این مقام مسئول در دادگستری خوزستان با ارایه گزارش از عملکرد معاونت فرهدگی دادگستری خوزستان، گفت: آمار طلاق در کشور آزار دهنده است و باید برای کاهش این آمار برنامه ریزی صحیح صورت گیرد.

امانت بهبهانی، ادامه داد: متاسفانه وضعیت مشاوره در کشور مطلوب نیست و برخی مشاوران به جای ایجاد روحیه سازگاری و تفاهم، زوجین را به سمت جدایی از یکدیگر سوق می دهند.

اینکه در اتاق هایمان بنشینیم تا زنان آسیب دیده به ما مراجعه کنند یک فکر خطرناک است

در ادامه این همایش مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری تهران گفت: خطرناک ترین فکر این است که انتظار داشته باشیم در اتاقمان بنشینیم تا زنان آسیب دیده به ما مراجعه کنند.

زهرا زاهدی نیاکی تصریح کرد: باید کشف کنیم که چه اتفاقاتی در جامعه در حال وقوع است و افراد در معرض آسیب را قبل از اینکه وارد حوزه آسیب یا جرایم شوند، مورد حمایت قرار داد.

وی ادامه داد: زنان نگه دارنده اساس خانواده هستند و اگر وارد حوزه جرایم شوند، بنیان خانواده از هم پاشیده می شود.

زاهدی نیاکی گفت: زنان نیاز به مراکزی دارند که با احساس امنیت به آنجا مراجعه کنند و دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان باید به جامعه شناسانده شود.

بر اساس این گزارش، در ادامه این همایش که با حضور مدیران دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان استان های تهران، مرکزی، لرستان، بوشهر، خوزستان و بندرعباس برگزار شد، حاضران از ندامتگاه نسوان و کانون اصلاح و تربیت خوزستان بازدید و با مددجویان و مددکارارن از نزدیک دیدار و گفتگو کردند.